Pohádkovou cestou Zlatohorskou vrchovinou

Pohádkovou cestou Zlatohorskou vrchovinou

14.09.2020 | Turistika
Předpovědi nám slibují krásné slunečné dny babího léta. Bylo by škoda je nevyužít k výletům po našich horách. S dětmi se můžeš vydat poznávat východní část jesenického předhůří, které se zvedá z rovin Osoblažska. Provázet se můžete nechat pohádkovým bytostmi.

Na naučné stezce u Města Albrechtic Tě s malými výletníky přivítá pohádkový Dr. Voštěp. A nebude rozhodně sám! Na téměř dvoukilometrové trase se potkáte s dalšími kouzelnými postavami a zvířátky, u kterých vás čeká i dost překvapení a zábavy.

U krmelce na vás bude čekat jelen Větroplach s malými koloušky. Podle jména by se zdálo, že je velmi divoký, ale nebojte se!  Je tak plachý, že se na něm můžete svést jak Smolíček pacholíček. Kousek od krmelce se na vás těší lesní trpaslíci, kteří pro vás mají připraveno spoustu otázek a úkolů.

Na stezce neminete ani království skřítka Mecháčka. Ten vám představí nejznámější členy své jedinečné rostlinné říše. Pozor, cestou potkáte také hejkala, u tůňky žabího prince, na kamenném vršku vás do netradičního bludiště zamotá tamní bludička. A pokud se z bludiště vysvobodíte, možná potkáte i starého rytíře z nedalekého hradu Burkvíz. Nakonec doputujete ke krtečkovi, který na vás čeká u své studánky s dalšími zajímavými úkoly. 

Naučná pohádková trasa začíná na rozcestí U kapličky při cestě z Města Albrechtic do Piskořova. Tam je také možnost parkování. Trasa je dlouhá 1,9 kilometru a má celkem 12 zastavení. Končí u krtečkovy studánky, resp. u posledního zastavení Zazvonil zvonec. Pohádkovou procházku se nemusíš bát absolvovat s kočárkem. 

Počasí
15.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS