Jesenické singletreky a bikeparky lákají velké i malé bikery

Jesenické singletreky a bikeparky lákají velké i malé bikery

22.07.2020 | Cykloturistika
Jesenicko je nezpochybnitelným centrem milovníků horských kol a adre- nalinu. Magickou krajinu Rychleb proplétají světově proslulé singletreky a vyhlášené lyžařské svahy se v létě proměňují ve sjezdové tratě pro horská kola. Některé z nich zvládnou i děti.

Pomyslnou Mekkou českých i zahraničních bikerů jsou Rychlebské stezky. Síť bikových trailů, které vznikly před deseti lety v okolí Černé Vody, jsou skutečně světovým unikátem. Upravené staré lovecké chodníky v hlubokých bukových lesích posetých bludnými balvany, skalkami a zatopenými lomy nabízí vyžití pro skutečné fajnšmekry. Zároveň některé z trailů jsou naopak stvořené pro první biková dobrodružství skutečných začátečníků, malých i velkých.

Lipovské stezky v Lipové-lázních jsou méně náročné než Rychlebské stezky. Po vyhlazeném štěrku se v klopenkách a vlnách svezou bikeři i cykloturisté a díky malé rozloze jsou perfektní pro rodiny a děti. Na celkem osmi kilometrech terénních vln a skoků v členitém terénu, v lese i na loukách si můžete vyzkoušet svoji bikerskou všestrannost. V Lipové-lázních se naučíte základní technice a návykům jízdy v terénu, které později uplatníte právě při návštěvě Černé Vody.

Menší síť bikových trailů najdete také od loňského roku v příměstském lese na severu Šumperka. Singletraily Tulinka pod kopcem Kokeš jsou sice krátké, ale o zážitky na nich rozhodně není nouze.

Horkou novinkou letošní sezóny jsou pak traily pod Králickým Sněžníkem.

Postupně vznikají v Hynčicích pod Sušinou u lyžařského areálu Kraličák a už teď lákají na bikerské poklady.

Opojení z adrenalinového sjezdu ovšem lze zažít i bez dřiny na stoupajících trailech. K zážitku z jízdy z kopce dolů vás vyveze lanovka v jesenických bikeparcích. Bikepark v Koutech nad Desnou nabízí celkem čtrnáct kilometrů adrenalinové jízdy terénními vlnami, klopenými zatáčkami a prudkými sjezdy lesem, kde nechybí sem tam nějaký kořen či kámen.

V těsném sousedství bikeparku Kouty předloni vyrostl bikepark Kareš. Není tak „profláklý“ ani rozsáhlý jako areál Kouty, rozhodně však za svým sousedem nabídkou pro návštěvníky toužící po nezapomenutelných zážitcích nezaostává.

Počasí
-1.0 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS