Jesenické singletreky a bikeparky lákají velké i malé bikery

Jesenické singletreky a bikeparky lákají velké i malé bikery

22.07.2020 | Cykloturistika
Jesenicko je nezpochybnitelným centrem milovníků horských kol a adre- nalinu. Magickou krajinu Rychleb proplétají světově proslulé singletreky a vyhlášené lyžařské svahy se v létě proměňují ve sjezdové tratě pro horská kola. Některé z nich zvládnou i děti.

Pomyslnou Mekkou českých i zahraničních bikerů jsou Rychlebské stezky. Síť bikových trailů, které vznikly před deseti lety v okolí Černé Vody, jsou skutečně světovým unikátem. Upravené staré lovecké chodníky v hlubokých bukových lesích posetých bludnými balvany, skalkami a zatopenými lomy nabízí vyžití pro skutečné fajnšmekry. Zároveň některé z trailů jsou naopak stvořené pro první biková dobrodružství skutečných začátečníků, malých i velkých.

Lipovské stezky v Lipové-lázních jsou méně náročné než Rychlebské stezky. Po vyhlazeném štěrku se v klopenkách a vlnách svezou bikeři i cykloturisté a díky malé rozloze jsou perfektní pro rodiny a děti. Na celkem osmi kilometrech terénních vln a skoků v členitém terénu, v lese i na loukách si můžete vyzkoušet svoji bikerskou všestrannost. V Lipové-lázních se naučíte základní technice a návykům jízdy v terénu, které později uplatníte právě při návštěvě Černé Vody.

Menší síť bikových trailů najdete také od loňského roku v příměstském lese na severu Šumperka. Singletraily Tulinka pod kopcem Kokeš jsou sice krátké, ale o zážitky na nich rozhodně není nouze.

Horkou novinkou letošní sezóny jsou pak traily pod Králickým Sněžníkem.

Postupně vznikají v Hynčicích pod Sušinou u lyžařského areálu Kraličák a už teď lákají na bikerské poklady.

Opojení z adrenalinového sjezdu ovšem lze zažít i bez dřiny na stoupajících trailech. K zážitku z jízdy z kopce dolů vás vyveze lanovka v jesenických bikeparcích. Bikepark v Koutech nad Desnou nabízí celkem čtrnáct kilometrů adrenalinové jízdy terénními vlnami, klopenými zatáčkami a prudkými sjezdy lesem, kde nechybí sem tam nějaký kořen či kámen.

V těsném sousedství bikeparku Kouty předloni vyrostl bikepark Kareš. Není tak „profláklý“ ani rozsáhlý jako areál Kouty, rozhodně však za svým sousedem nabídkou pro návštěvníky toužící po nezapomenutelných zážitcích nezaostává.

Počasí
16.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS