Nová čtyřkolka na úpravu bílé stopy na Barborce

Nová čtyřkolka na úpravu bílé stopy na Barborce

22.11.2023 | Běžecké lyžování
Zpřístupnění nových tras, častější údržba i propojení chaty Barborky s jesenickou lyžařskou magistrálou. Tomu dopomůže nová sněžná čtyřkolka "MAGDA", která je již od dnešního dne v provozu.

Hlavním cílem projektu je zpřístupnění významného turistického cíle, Chaty Barborka (první sídlo Horské služby v Jeseníkách), s jesenickou lyžařskou magistrálou a jejím částmi v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Tímto dojde k zpřístupnění a propojení stávajících lyžařských tras, a to i místy kudy nemůže udržovat lyžařské běžecké trasy rolba a to z důvodu úzkého profilu trati a terénu. Současně dojde ke zvýšení atraktivity turistické oblasti Jeseníky a dojde ke zlepšení kvality stávajících běžeckých lyžařských tras v této oblasti. Projekt má nadregionální charakter, navazuje na stávající infrastrukturu a bude realizován na území dvou krajů – Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj.  Cíle bude dosaženo prostřednictvím zlepšení infrastruktury, tj. investicí do infrastruktury – pořízení čtyřkolky včetně příslušenství (celoroční sněhové pásy, sněhová radlice, stopovač a vozík za sněžné vozidlo) a marketingové propagace upravovaných běžeckých tras.  Čtyřkolka včetně příslušenství přispěje také ke zlepšené overturismu, tj. vytvořením propojovacích tras mezi turisticky oblíbeným cílem Chata Barborka a Jesenickou lyžařskou magistrálou, Ovčárnou, Švýcárnou a  včetně vrcholu Pradědu.

Projekt Pořízení sněžného vozidla - čtyřkolky včetně techniky pro zpřístupnění a úpravu lyžařských běžeckých tratí na Pradědu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

Fotografie
Záznam není přeložen
Počasí
23.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS