Jeseník - Šerák - Ramzová
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 5 hodin 58 minut
Délka: 18.00 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 927 metrů
Klesání: 603 metrů
Nejnižší bod: 434 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1320 m.n.m.

Jeseník - Šerák - Ramzová

Oblíbená trasa z Jeseníku přes osadu Bobrovník vedoucí na vrchol hory Šerák, na které se nachází chata Jiřího, a poté dolů na Ramzovou. 
Vyražte z Jeseníku do osady Bobrovník po žluté TZ a dále pokračujte po žluté TZ až na Šerák, kde se nachází chata Jiřího, která zde stojí již 110 let. Dolů se můžete svést lanovkou nebo se vydat po modré TZ přes Obří skály - skalní útvar tvořený staurolitickými svory, vysoký 10 -16 metrů, ze kterého jsou nádherné výhledy na celé údolí. Odsuď se můžetepokračovat po modré TZ až do Horní Lipové nebo po zelené TZ na Ramzovou. 
 Parametry
Start výletu
Jesenik
Trasa
Trasa prowadzi żółtym szlakiem z Jeseníku na Šerák. Ze Šeráka można dostać się do Ramzové kolejką linową lub pieszo niebieskim szlakiem do punktu o nazwie Obří skály, a stamtąd zielonym szlakiem do Ramzové .
Tip
W powrotnej drodze Ramzovej do Jeseníka zalecamy skorzystanie z pociągu lub autobusu.  Z góry Šerák mozna zjechać wyciągiem krzesełkowym.
Související místa
Obří skály

Obří skály

Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem s 10 – 16 m vysokými mrazovými sruby či dalšími útvary (žlábky, pokličkami, skalními okny). Z horní části skal se naskýtá krásný pohled na okolní krajinu Jeseníků a Rychlebských ... (více)
0%
Kavárnička

Kavárnička

Milá, útulná kavárna na Masarykově náměstí v Jeseníku. Nabízí dobrou kávu, příjemnou obsluhu a pěkné prostředí.
Vzdálenost: 29 m
Káva Oro bar

Káva Oro bar

Malá otevřená kavárna nacházející se u prodejny HAKO v Jeseníku.
Vzdálenost: 67 m
Hotel Slovan

Hotel Slovan

Restaurace Hotelu Slovan má za cíl naplnit očekávání i těch největších znalců dobrého jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů.Vybír ... (více)
Vzdálenost: 86 m
Legend Bar

Legend Bar

Navštivte stylový bar uprostřed města Jeseník, nabízející pohodové a příjemné posezení v přítomnosti legend jak stříbrného plátna tak hudebních hvězd.Přes léto je k dispozici velká terasa s výhledem do města. Z našeho sorti ... (více)
Vzdálenost: 161 m
Restaurace Praděd

Restaurace Praděd

Máte rádi tradiční česku kuchyni? Přijďte se k nám najíst. Můžete si vybrat minutky ze stálého jídelního lístku nebo z deseti hotových jídel, které které denně nabízíme. Restaurace je zapojena do projektu "Chutě Jeseníků".
Vzdálenost: 197 m
Počasí
23.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS