Naučná stezka Česká Ves
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 2 hodin 32 minut
Délka: 7.60 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 316 metrů
Klesání: 401 metrů
Nejnižší bod: 407 m.n.m.
Nejvyšší bod: 717 m.n.m.

Naučná stezka Česká Ves

Na trase dlouhé necelých 8 km je 25 zastavení věnovaných především historii vesničky Česká Ves. Stezka vede z lokality Krajník přes centrum České Vsi do okolí Čertových kamenů.
Stezka míjí pozůstatky válečných zákopů, obnovenou dřevěnou kapličku uprostřed lesů, lesní pramen, o který se starají žáci tamní základní školy, kamenné menhiry i skalní lezecké terény na Čertových kamenech. Zpestřením nejen pro malé turisty jsou vodní mlýnky na Pompeho říčce, kde můžete zvednout stavidlo a pustit vodu do náhonu se třemi mlýnskými koly.
 Parametry
Start výletu
Krajník (miejsce widokowe)
Parkování
Można zaparkować przy uzdrowisku V. Priessnitze i po niebieskim szlaku rozpocząć wycieczkę. Inną opcją jest rozpoczęcie trasy bezpośrednio z miejscowości Česká Ves. Ostatnim możliwym punktem rozpoczęcia trasy jest miejsce o nazwie Čertové kameny, gdzie można przyjechać i zaparkować samochód.
Trasa
Trasa jest oznaczona kolorem niebieskim, a w okolicy Čertovych kamenu jest oznaczona kolorem zielonym i żółtym.
Související místa
Heckelův pramen

Heckelův pramen

Menší mohyla z neuspořádaně složených kamenů, z níž vycházela železná výtoková trubka, byla v roce 2015 nahrazena masivní zdí tvořenou okolními kameny a spojenou betonem.
Muzeum veteránů - Česká Ves

Muzeum veteránů - Česká Ves

V muzeu je k vidění téměř 100 motocyklů, auta, jízdní kola, reklamní cedule, plakáty atd.Dále vystavujeme stará radia, televize a jiné zajímavé přístroje, které se používaly začátkem 20 století v domácnostech.
Zapomenutý pramen

Zapomenutý pramen

Pramen vznikl v meziválečném období 20. Století, nechal jej vystavět vlastník pozemku J. Stöhr. Na původní desce byl vyobrazen lesní výjev, na kterém z potůčku hasí žízeň srnka.
Památník Albína Reichela

Památník Albína Reichela

Pomník byl postaven na počest myslivce, který zde zahynul při lovu 6. listopadu 1927.Pomník byl postaven na počest Albina Reichela, narozeného v roce 1871, který zde zahynul po srdečním výpadku při lovu 6. listopadu 1927. Pomník postavil ... (více)
Čertovy kameny

Čertovy kameny

Skalní útvar s vyhlídkovou plošinou s výhledy na Jeseníky a Rychlebské hory.Vrch v nadmořské výšce 693 metrů s mohutným pegmatitovým skalním útvarem poskytuje nádherné výhledy. V okolí se nacházejí další drobné kamenné objek ... (více)
0%
Hotel Zlatý Chlum

Hotel Zlatý Chlum

V příjemně zařízené hotelové restauraci se 65 místy u restauračních  stolů k sezení a 22 místy  k  sezení v boxech,  si můžete ochutnat zejména tradiční české pokrmy i lahůdky zahraničních kuchyní, včetně rybích s ... (více)
Vzdálenost: 1.50 km
Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Lázeňská restaurace s dlouholetou tradicí Nejen ubytovaným hostů nabízí naše lázeňská restaurace čerstvě připravené denní menu.Široká nabídka vín ze slunné Moravy doplňuje sortiment vybraných nápojů. Ochutnejte také naše ... (více)
Vzdálenost: 2.13 km
Kavárna Sofie

Kavárna Sofie

Kavárna spojená s cukrárnou nacházející se v malebných Priessnitzových lázních Jesenicka. Můžete si zde dát kávu a zákusky a přitom si užívat nádherný výhled na Jeseníky.Součástí kavárny je i dětská herna s mnoha herními ... (více)
Vzdálenost: 2.16 km
Wiener Kaffeehaus

Wiener Kaffeehaus

Kavárenský restaurant s front cooking fungující jako středisko praktického vyučování pro žáky oborů Gastronomie, Kuchař - číšník, Cukrář a Pekař.Wiener Kaffeehaus restaurant nese jméno dle původního názvu vily, ve které se ny ... (více)
Vzdálenost: 2.18 km
Vinckovo kafe

Vinckovo kafe

Vinckovo kafe vyrábí vše s láskou a z pečlivě vybraných surovin. Sídlí v unikátním prostředí rodného domu Vincenze Priessnitze. 
Vzdálenost: 2.27 km
Minipivovar Jeseník

Minipivovar Jeseník

Rodinný minipivovar vyrábí klasicky vařená piva spodně kvašená (=českého typu), která jsou nefiltrovaná (=kvasnicová) a nepasterovaná. Rodinný minipivovar, pod vedením sládka Stanislava Orla, vyrábí klasicky vařená piva spodn ... (více)
Vzdálenost: 2.81 km
Počasí
23.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS