Křížová cesta v Jeseníku
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 42 minut
Délka: 1.99 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 156 metrů
Klesání: 15 metrů
Nejnižší bod: 517 m.n.m.
Nejvyšší bod: 673 m.n.m.

Křížová cesta v Jeseníku

Křížovou cestu tvoří čtrnáct dřevěných křížů s kapličkou s pašijovým obrázkem. Cesta vychází z města od Anglického pramene a končí u kaple svaté Anny na vrcholu kopce.
 Parametry
Start výletu
Anglický pramen
Parkování
Bezpłatny parking na ul. Karla Čapka lub na szczycie wzgórza Křížový vrch.
Trasa
Z parkingu na ul.Karla Čapka kierujcie się w stronę parku Smetanovy sady, w którym znajduje się Angielskie źródło. Droga Krzyżowa zaczyna się od Angielskiego źródła i wiedzie przez poszczególne przystanki do kaplicy św. Anny, znajdującej się na szczycie wzgórza Křížový vrch.
Související místa
Anglický pramen

Anglický pramen

Ve své době nejuznávanější pomník věnovaný Priessnitzovi, který nechala postavit početná britská kolonie pacientů.Pramen a okolí nechala upravit početná britská kolonie pacientů pod vedením barona Karla z Lichfieldu a Maitlanda D ... (více)
Mločí pramen

Mločí pramen

Pramen věnovaný starostovi von Ursprungovi, který se zasloužil o zřízení vodovodu, kanalizace a plynárny, díky čemuž mělo město nejlepší hygienické podmínky v celé monarchii.
Kaple sv. Anny

Kaple sv. Anny

Kaple na Křížovém vrchu nad Jeseníkem nahradila původní skromnou dřevěnou stavbou ze 17. stol.Místo se dříve nazývalo Kravská louka a dnešní název Křížový vrch získalo v dobách, kdy místní obyvatelé konali na toto místo p ... (více)
0%
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Restaurace ve Ville Regenhart nabízí prostory hlavní jídelní části, stylového lobby baru s krbem a prostorné terasy s výhledem do přírody.Restaurace je pro Vás otevřena od neděle do čtvrtka od 11:00 do 21:00, v pátek a sobotu až do ... (více)
Vzdálenost: 419 m
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 735 m
Hotel Křížový Vrch

Hotel Křížový Vrch

Chloubou našeho hotelu je vyhlášená stylová restaurace, ve které pro vás denně připravujeme čerstvé delikatesy z lokálních surovin a produktů té nejvyšší kvality. Snažíme se spolupracovat s regionálními farmami a výrobci, abych ... (více)
Vzdálenost: 762 m
Hotel Slovan

Hotel Slovan

Restaurace Hotelu Slovan má za cíl naplnit očekávání i těch největších znalců dobrého jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů.Vybír ... (více)
Vzdálenost: 787 m
Ennea caffé & shop

Ennea caffé & shop

Kavárna s výběrovou kávou v srdci jesenických hor. Nabízíme denně čerstvé dezerty, dorty a koláče, které si sami připravujeme.Součástí kavárny je i obchůdek s originálními jesenickými produkty od místních dodavatelů.
Vzdálenost: 803 m
Počasí
23.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS