YEScyklo - Okruh po Jesenické magistrále
 Doporučené období

Informace o trase:

Délka: 31.40 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:

YEScyklo - Okruh po Jesenické magistrále

Jesenická magistrále měří 114 km a vede napříč celými Jeseníky. Tento okruh se vydává po její první částí, která stoupá až pod horu Slamník do výšky nad 1100 m n. m. Proto tento okruh patří k těm náročnějším.

A pokud si chcete během výletu užít zábavu, areál v Dolní Moravě vám nebízí pestrou paletu všech možných atrakcí od Stezky v oblacích, SKY bridge až po adrenalinové zážitky.

 Parametry
Start výletu

Dolní Morava (konečná, bus)

Parkování

Parkovat můžete na placeném parkovišti P6 hned u nástupu na okruh (GPS: 50.1542014N, 16.8128317E).

Trasa

Dolní Morava (konečná, bus) - Mléčný pramen (odbočka) - Pod Vilemínkou - Slamník (U laviček) - U štěrku - Pod Babuší - U sedmi cest - U čtyř rohů - U Johanese - Sutě - Kaskády Malé Moravy - Smolkův most - Dolní Morava (U Mlýnice) - Dolní Morava (obchod) - Dolní Morava (Penzion Na Rozcestí) - Dolní Morava (konečná, bus)

0%
Chata U Slona

Chata U Slona

Bramboračka se špekem, králičí stehýnko na černo se šťouchanými brambory provoněné jarní cibulkou - to jsou speciality, které nabízí restaurace U Slona v Dolní Moravě.Nachází se přímo u bobové dráhy, hřiště na Disc Golf, ... (více)
Vzdálenost: 1.33 km
Horský & Wellness hotel Sněženka

Horský & Wellness hotel Sněženka

Naše restaurace je díky používání lokálních a tradičních surovin, spolupráci s regionálními dodavateli a používání tradičních receptů součástí programu Ochutnejte Jeseníky. Přijďte ochutnat třeba naše houbové špaldoto ... (více)
Vzdálenost: 6.47 km
Severomoravská chata

Severomoravská chata

Kuchyně této horské chaty připravuje jídla převážně z místních surovin a produktů.Hledali jsme do našeho jídelníčku něco specifického pro zdejší region a rozhodli se našim hostů nabídnout pravé šufánky se zelím a uzeným ma ... (více)
Vzdálenost: 10.37 km
Kavárna Andělka

Kavárna Andělka

Kavárna v městečku Hanušovece se skvělou kávou a zákusky či s příjemnou společností u večerního drinku.
Vzdálenost: 12.29 km
Pivovar Holba

Pivovar Holba

Chcete se dozvědět, jak se vaří pivo? U jednoho z předních výrobců piva v České republice je možno si objednat prohlídku pivovaru. Jedná se o zhruba hodinovou exkurzi, která vám ukáže varnu, ležácké sklepy, stáčírnu sudů a ... (více)
Vzdálenost: 12.48 km
Restaurace a minipivovar Kolštejn

Restaurace a minipivovar Kolštejn

Na Kolštejně sází na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. Každé jídlo mohou štamgasti zapít místním pivem Bran, které se vaří přímo pod restaurací.Ruku ... (více)
Vzdálenost: 14.10 km
Počasí
6.7 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS