YEScyklo - Okruh nad řekou Krupou
 Doporučené období

Informace o trase:

Délka: 41.28 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:

YEScyklo - Okruh nad řekou Krupou

Jeden z nejdelších okruhů YEScyklo spojuje Staré Město a Hanušovice. Během výletu vás čekají dvě delší stoupání. Cesta je ovšem z velké části po asfaltu. 

Na trase vás čekají nejrůznější atrakce jako Pivovarské muzeum v Hanušovicích, Muzeum pevnostní oblasti ve Starém Městě, mužete vystoupat k rozhledně Stříbrné Twiggy a pokud byste toho měli ještě málo, můžete vyzkoušet traily v areálu Kraličák.

 Parametry
Start výletu

Staré Město pod Sněžníkem (náměstí)

Parkování

Parkovat můžete na náměstí ve Starém Městě (GPS: 50.1619711N, 16.9470886E) nebo u nedalekého sportovního areálu (GPS: 50.1673072N, 16.9434153E).

Trasa

Staré Město pod Sněžníkem (náměstí) - Staré Město (Kladská) - Staré Město (ŽST) - Chrastice - Hynčice pod Sušinou - Štvanice (sedlo) - Nad Hynčicemi (vlek) - U Zatáčky smrti - Pod Srubem - Nad Bystřinami -  Bystřiny (hájovna) - Pasínky - Vysoké Žibřidovice (obec) - Žleb - Hanušovice - Habartice - Vikantice - Staré Město pod Sněžníkem (náměstí)

0%
Horský & Wellness hotel Sněženka

Horský & Wellness hotel Sněženka

Naše restaurace je díky používání lokálních a tradičních surovin, spolupráci s regionálními dodavateli a používání tradičních receptů součástí programu Ochutnejte Jeseníky. Přijďte ochutnat třeba naše houbové špaldoto ... (více)
Vzdálenost: 4.15 km
Penzion Trojkámen - restaurace

Penzion Trojkámen - restaurace

Nově zrekonstruovaný penzion Trojkámen s restaurací se nachází v malebné krajině Hrubého Jeseníku v obci Nové Losiny. V přízemí penzionu se nachází restaurace, která je připravena dle potřeby ubytovaných poskytovat od snídaní, p ... (více)
Vzdálenost: 4.71 km
Cukrárna U zámku

Cukrárna U zámku

V létě či v zimě můžete navštívit naši útulnou cukrárnu na náměstí v malebné vesničce Branná. Samozřejmostí je prodej našich Staroměstských máslových trubiček, ale i jiných zákusků od námi osvědčeného výrobce. Veške ... (více)
Vzdálenost: 5.11 km
Kavárna/Cukrárna U Zámku

Kavárna/Cukrárna U Zámku

V létě či v zimě můžete navštívit útulnou cukrárnu na náměstí v malebné vesničce Branná. Samozřejmostí je prodej Staroměstských máslových trubiček, ale i jiných zákusků od osvědčeného výrobce. 
Vzdálenost: 5.11 km
Restaurace a minipivovar Kolštejn

Restaurace a minipivovar Kolštejn

Na Kolštejně sází na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. Každé jídlo mohou štamgasti zapít místním pivem Bran, které se vaří přímo pod restaurací.Ruku ... (více)
Vzdálenost: 5.13 km
Kavárna Andělka

Kavárna Andělka

Kavárna v městečku Hanušovece se skvělou kávou a zákusky či s příjemnou společností u večerního drinku.
Vzdálenost: 6.68 km
Počasí
6.7 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS