Kouty nad Desnou - Praděd
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 4 hodin 23 minut
Délka: 10.16 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 918 metrů
Klesání: 31 metrů
Nejnižší bod: 601 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1489 m.n.m.

Kouty nad Desnou - Praděd

Trasa pro milovníky hřebenových túr z údolí řeky Desné na hřeben Jeseníků a jejich nejvyšší vrchol Praděd s krásnými výhledy.

Start výletu

Kouty nad Desnou - Most

Konec výletu

Praděd - vrchol

Parkování

Parkovat lze na velkém parkovišti u Areálu Kouty (trasa se prodlouží o cca 1,5 km) nebo na malém parkovišťátku u mostu v Koutech nad Desnou.

Trasa

Kouty nad Desnou (Most) - Petrovka - Kamzík - Švýcárna (tur. chata) - Praděd (rozcestí) - Praděd (vrchol)

Tip

Dejte si horské občerstvení a odpočiňte si na chatě Švýcárně.

0%
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 2.16 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 3.03 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 6.42 km
Penzion Trojkámen - restaurace

Penzion Trojkámen - restaurace

Nově zrekonstruovaný penzion Trojkámen s restaurací se nachází v malebné krajině Hrubého Jeseníku v obci Nové Losiny. V přízemí penzionu se nachází restaurace, která je připravena dle potřeby ubytovaných poskytovat od snídaní, p ... (více)
Vzdálenost: 10.02 km
Kavárna Lily

Kavárna Lily

Kavárna nabízí široký sortiment nápojů, výbornou kávu Piazza Forza, zmrzlinové poháry a moučníky od ověřených dodavatelů. 
Vzdálenost: 10.06 km
Motorest Permoník

Motorest Permoník

Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli, romantickou večeři, důležité obchodní jednání, rodinnou oslavu, či firemní party.Našich 80 míst u stolu ve vnitřních prostorách a 90 míst na předzahrádkách ... (více)
Vzdálenost: 10.56 km
Počasí
23.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS