Mineralogická naučná stezka
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 5 hodin 0 minut
Délka: 22.00 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Nejnižší bod: 450 m.n.m.
Nejvyšší bod: 777 m.n.m.

Mineralogická naučná stezka

Vydejte se na dobrodružnou výpravu do nitra země. Objevujte uníkátní naleziště a najděte si svůj drahokam. 

Výjimečná lokalita v Jeseníkách plná nerostného bohatsví, to je ojedinělá MINERALOGICKÁ NAUČN STEZKA v okolí Vernířovic a Sobotína. Ta vás zavede k zajímavým místům, kde se vyskytují pozoruhodné minerály. N osmi lokalitách (Pfarrerb, Smrčina, Steinhübel, Rasovna, Kožušná, Střelecký důl, Zadní hutisko a Granátové skále) se nalézají místa výskytu minerálů. 

Mineralogická stezka je oboustranně značná a přístupná v délce necelých 22 kilometrů. Je možné ji zkrátit a rozdělit na dva okruhy Venířovický (14,6 km) a Sobotínský (10,7 km). 

Součástí je také zábavná "PERMONÍKOVA STEZKA", určená pro děti. Zde mohou děti také soutěžit o drobné ceny. Některá naleziště nejsou přímo na naučné stezce (Kosaře, Střelecký důl, Steinhübel, Rasovna, Zadní hutisko), ale informační cedule s mapou vás k nim bezpečně nasměrují. 

Nástupní místa jsou různá pro ty, kteří přijedou vlakem, autem nebo na kole. Pro cykloturisty na elektrokolech je ideální výchozí místo Obecní úřad Vernířovice, kde si také mohou zdarma nabít svá elektrokola. 

 Parametry
Start výletu

Obec Vernířovice (Povodňový park) nebo Motorest Peromíník v Sobotíně. 

Konec výletu

Obec Vernířovice (Povodňový park) nebo Motorest Peromíník v Sobotíně. 

Parkování

Motorest Permoník, Sobotín

Obec Vernířovice, Povodňový park

0%
Motorest Permoník

Motorest Permoník

Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli, romantickou večeři, důležité obchodní jednání, rodinnou oslavu, či firemní party.Našich 80 míst u stolu ve vnitřních prostorách a 90 míst na předzahrádkách ... (více)
Vzdálenost: 3.92 km
Pizzeria Istria

Pizzeria Istria

Naši pizzerii najdete v samotném centru Velkých Losin přímo v Hotelu Istria.Těšit se u nás můžete na speciality italské kuchyně vyrobené z pečlivě vybíraných a nejkvalitnějších surovin. Pokrmy připravují naši kuchaři, kteří ... (více)
Vzdálenost: 6.42 km
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 7.71 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 7.83 km
Wellness hotel Diana Velké Losiny

Wellness hotel Diana Velké Losiny

Pečlivě připravené menu složené z pokrmů domácí i zahraniční kuchyně a doplněné o krajové speciality Jeseníků uspokojí chuťové buňky i toho nejnáročnějšího hosta.Menu restaurace je pečlivě poskládáno z domácí i zahra ... (více)
Vzdálenost: 8.16 km
Počasí
23.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS