YEScyklo - Okruh Okolo Dlouhých strání
 Doporučené období

Informace o trase:

Délka: 31.06 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:

YEScyklo - Okruh Okolo Dlouhých strání

Horská trasa vedoucí kolem jednoho z dívů České republiky, Přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně, vám ukáže všechny krásy jesenické přírody. Přímo z hráze horní nádrže jde vidět na všechny důležité vrcholy - Praděd, Králický Sněžník, Červená Hory, Keprník, Vysoká hole...

Téměř 12 km stoupání vás odmění za vaší dřinu. Kromě výhledů si potom můžete užít dlouhý sjezd po staré Uhlířské cestě zpět do Loučné nad Desnou, kde se u zdejší tančírny můžete občerstvit a dopřád si chvilku klidu s rybolovem u přilehlého rybníka.

Start výletu

Areál Kouty

Parkování

Parkovat lze na placeném parkovišti u Areálu Kouty.

Trasa

Areál Kouty - Kouty nad Desnou (most) - Pod Medvědí horou - Dolní nádrž PVE Dlouhé Stráně - U Kamenné chaty - Pod Zámčiskem - Pod horní nádrží PVE - Tetřeví chata - Medvedí hora (lanovka) - U obrázku - Tříramenný potok - Loučná nad Desnou (centrum) - Loučná nad Desnou (ŽST) - Rejhotice (bus) - Skiareál Kareš - Kouty nad Desnou ŽST - Kouty nad Desnou (centrum) - Areál Kouty

0%
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 3.88 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 4.63 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 4.90 km
Motorest Permoník

Motorest Permoník

Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli, romantickou večeři, důležité obchodní jednání, rodinnou oslavu, či firemní party.Našich 80 míst u stolu ve vnitřních prostorách a 90 míst na předzahrádkách ... (více)
Vzdálenost: 9.39 km
Pizzeria Istria

Pizzeria Istria

Naši pizzerii najdete v samotném centru Velkých Losin přímo v Hotelu Istria.Těšit se u nás můžete na speciality italské kuchyně vyrobené z pečlivě vybíraných a nejkvalitnějších surovin. Pokrmy připravují naši kuchaři, kteří ... (více)
Vzdálenost: 10.36 km
Počasí
-1.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS