Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 9 minut
Délka: 2.15 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 5 metrů
Klesání: 273 metrů
Nejnižší bod: 626 m.n.m.
Nejvyšší bod: 894 m.n.m.

Bikepark Vrbno - MAMBA TRAIL (ČERVENÝ TRAIL)

Středně náročný trail bikeparku Vrbno.

Trail je určen pokročilejším jezdcům, s opatrností jej zvládnou i méně zdatní bikeři. Je potřeba být po celou dobu ve střehu a maximálně se soustředit.

Trať se vlní mezi stromy, přes palouky i mýtiny. Je plná zajímavých pasáží. Hned odshora se v sérii zatáček můžete bez obav opřít v kolmici svými koly. Na trati jsou vlny proloženy skoky. Kdo si netroufá na skoky, může prvky sjet, je potřeba však mít na paměti, že těžiště těla musíme mít při jejich zdolávání za sedlem (zadek za sedlem …☺).

Přibližně po 400 metrech trailu je možno přejet na těžší NATURAL TRAIL. MAMBA však pokračuje dál. Zatáčky střídají delší linie rovnějších úseků s vlnami i skoky mezi stromy, aby nás v druhé polovině v podobném duchu trail vyvedl na palouky, kde si budeme muset přišlápnout.

Po křížení s vrstevnicovou cestou, která nám umožní dostat se na spodní úseky dalších trailů, pojedeme v delších liniích po vlnách a skocích.

Trail je poměrně dobře čitelný a věříme, že si jej užijete. Nazapomeňte dodržovat provozní řád a nepřeceňujte své síly. Na poprvé si trať projeďte z rozvahou a každý z prvků na trailu si několikrát vyzkoušejte.

0%
Kavárna u Dvořáků

Kavárna u Dvořáků

Kavárna nabízí příjemné posezení v klidném prostředí s pohotovou obsluhou.
Vzdálenost: 1.72 km
Kavárna Panorama

Kavárna Panorama

Kavárna nabízí příjemné posezení, velký výběr kávy a nealkoholických i alkoholických nápojů, příjemný interiér a možnost uspořádání různých akcí.
Vzdálenost: 1.85 km
Galerie Zahrada

Galerie Zahrada

Příjemná kavárnička se skvělým posezením v nádherném prostředí Karlovy Studánky.
Vzdálenost: 5.61 km
Restaurace Letní lázně Karlova Studánka

Restaurace Letní lázně Karlova Studánka

Uprostřed krásné jesenické přírody leží malebné lázně Karlova Studánka, které vynikají nejen svým klimatem, ale také dobrou restaurací Letní lázně.V restauraci Letní lázně ochutnejte pečeného lososa se smetanovým špenátem, ... (více)
Vzdálenost: 5.65 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 9.99 km
ArtCafé

ArtCafé

Stylová kavárna ArtCafé nabízí široký výběr káv značky L'Antico, čaje MLESNA, horké čokolády, nealko i alko nápoje, ledové čaje, stáčené víno a výběr z několika druhů zákusků.
Vzdálenost: 14.97 km
Počasí
-1.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS