Elektrokola v Jeseníkách mají zelenou

Elektrokola v Jeseníkách mají zelenou

08.07.2020 | Cykloturistika
V loňském roce bylo každé čtvrté prodané kolo u nás v republice vybaveno elektrickým pohonem.
A podle prognóz budou elektrokola dobývat Česko i letos. A v jesenických horách jdeme nadšeným majitelům elektrických jízdních kol rozhodně vstříc. Na jaře byla po regionu nainstalována síť nabíjecích stanic.

Pozitivní vztah k elektrokolům jen potvrzuje skutečnost, že patříme mezi největší cyklistické nadšence v Evropě. Pokud však s takovým kolem chceme vyrazit na dovolenou, dobíjení baterie se může leckdy stát velkým oříškem. Proto během jara byly díky společnému projektu Olomouckého a Mo- ravskoslezského kraje po Jeseníkách, Rychlebských horách a pohoří Králického Sněžníku nainstalovány čtyři desítky nabíjecích míst. „Součástí každé stanice je specializovaná nabíječka POWERBOX.ONE zahrnující 2x nabíječku BOSCH, 2x nabíječku SHIMANO a 4x přípojku na 230 V pro možnost nabíjení dalších systémů elektrokol. U takto vybavených, zastřešených stanic nechybí ani mapa se zajímavými místy a okolními nabíjecími body,“ upřesňuje vybavení Tomáš Rak, ředitel agentury Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, která projekt koordinuje. Nabíjecí stanice byly logicky roz- místěny po celém území regionu u vybraných půjčoven elektrokol, penzionů, muzeí či restaurací. Najdete je tak od Heroltic sou- sedících s Orlickými horami na východě až po Opavu na západě, od Račího údolí v Rychlebech až po vodní mlýn Wesselsky na břehu Odry. Aktuálně tedy lze e-biky nabíjet na 42 místech oblasti.

Přehlednou mapu a seznam všech stanic zájemci najdou na webu www.jeseniky.cz. Papírová cyklomapa, která obsahuje nejen vyznačené stanice, ale i jesenické bikeparky, traily, cyklistické okruhy YEScyklo a dálkové trasy vedoucí přes Jeseníky, je k dispozici ve všech informačních centrech regionu, ve vybraných cyklopůjčovnách, turistických místech či ubytovacích zařízeních.

Počasí
18.5 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS