Čarodějnická cyklotrasa
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 11 hodin 31 minut
Délka: 135.43 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 1957 metrů
Klesání: 1820 metrů
Nejnižší bod: 255 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1107 m.n.m.

Čarodějnická cyklotrasa

Cyklotrasa se vine česko-polským příhraničím a spojuje, mezi jinými Mohelnici, Šumperk, Jeseník, Zlaté Hory a v polsku Glucholazy, Nysu, Otmuchow, Paczków.

Na české straně měří celkem 136 km a nese sebou známku dobrodružství i historie. Během trasy se můžete seznámit s čerodějnickými procesy, které probíhaly na tomto území v druhé polovině 17. století.

Doporučujeme si cestu rozplánovat na několik dní, abyste toto dobrodružství prožili a nemuseli tak hltat jen ujeté kilometry.

 Parametry
Start výletu
Mohelnice
Trasa
Mohelnice (basen) trasa rowerowa 6202 - Mírov Grunt trasa rowerowa 6227 - Bohuslavice cyklotrasa 4 - Sudkov (kościół) trasa rowerowa 6114 - Dolní Studénky trasa rowerowa 6187 - Velké Losiny zamek, biała trasa rowerowa - Velké Losiny lázně trasa rowerowa 6187 - Vernířovice kościół, zielona trasa rowerowa  - Pod Vlčím sedlem czerwona trasa rowerowa - Loučná nad Desnou ŽST niebieska trasa rowerowa - Loučná nad Desnou, Rejhotice, DŘEVOSTYL droga č. 44 - Kouty nad Desnou centrum czerwona trasa rowerowa - Kouty nad Desnou most zielona trasa rowerowa - Petrovka niebieska trasa rowerowa - Pod Velkým Klínem biała trasa rowerowa - Mariin pramen zielona trasa rowerowa - Bělá pod Pradědem Eduard trasa rowerowa6210 - Jeseník Ovčí most trasa rowerowa 4 - Písečná trasa rowerowa 6071 - Zlaté Hory skrzyżowanie trasa rowerowa 6072 - Zlaté Hory hranice
Tip

Zalecamy zaplanowanie trasy z podziałem na kilka dni.

 

Související místa
0%
Expozice čarodějnických procesů - Šumperk

Expozice čarodějnických procesů - Šumperk

Procházka temným obdobím zavádí návštěvníky do let 1678 - 1694, kdy z panství ve Velkých Losinách řídil inkvizitor Jindřich Boblig z Edelstadtu procesy s domnělými čarodějnicemi.Na hranicích nakonec v plamenech zemřelo přes dv ... (více)
Zámek Velké Losiny

Zámek Velké Losiny

Vzácně zachované interiéry zámku pamatují inkviziční procesy s údajnými čarodějnicemi v 17. století.Zámek Velké Losiny postavil v poslední čtvrtině 16. století Jan mladší ze Žerotína. Ten se také zasloužil o rozvoj zdejších ... (více)
Ruční papírna a Muzeum papíru

Ruční papírna a Muzeum papíru

Manufaktura na výrobu papíru ve Velkých Losinách je jedním z nejstarších a nejdéle fungujících podniků svého druhu v Evropě.V místech bývalého mlýna ji nechal vybudovat Jan mladší ze Žerotína a koncem 16. století. Návštěva ... (více)
Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice.Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytv ... (více)
Bowling a restaurace U Cimbury

Bowling a restaurace U Cimbury

Pokud si chcete užít rodinou zábavu u bowlingových kuželek, máte zde dobrou příležitost, kromě toho zde můžete nalézt další společenské hry.Součástí je také restaurace.
Bělá v pohybu

Bělá v pohybu

Chcete si vyzkoušet závodní tratě světového poháru v alpském lyžování nebo ty biatlonové?Ve Sportovně zábavním centru v Bělé pod Pradědem takovou příležitost máte. Největšími lákadly centra jsou totiž dva profesionální ly ... (více)
Koupaliště a wellness v Jeseníku

Koupaliště a wellness v Jeseníku

Venkovní koupaliště s travnatými plochami nabízí navštěvníkům bazén o délce 50 m, tobogán, výřivé prvky, brouzdaliště s dětským bazénkem, hřiště na plážový volejbal a další.V budově městského koupaliště se nachází ... (více)
Vodní tvrz - Vlastivědné muzeum Jesenicka

Vodní tvrz - Vlastivědné muzeum Jesenicka

Až do dob tortury se ponoříte při prohlídce unikátní expozice Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století. A nejen to, součástí muzea jsou také další expozice.Mužete navštívit třeba výstavy nazvané Historie a archeologie J ... (více)
Velké mechové jezírko

Velké mechové jezírko

Vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Jeho největším lákadlem je naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.V podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste nejen r ... (více)
Muzeum veteránů - Česká Ves

Muzeum veteránů - Česká Ves

V muzeu je k vidění téměř 100 motocyklů, auta, jízdní kola, reklamní cedule, plakáty atd.Dále vystavujeme stará radia, televize a jiné zajímavé přístroje, které se používaly začátkem 20 století v domácnostech.
Rejvíz

Rejvíz

Horská osada posazená uprostřed lesů a opředená starými pověstmi. Pohádkový Rejvíz, nad kterým drží ochrannou ruku bájný pastýř Gill, je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nenechte si ujít tamní tkalcovskou expozici, veselé ... (více)
Louky v Chebzí

Louky v Chebzí

Polosuché louky nad Chebzím se v jarních měsících mění v orchidejový ráj. Hlavně v květnu a červnu na nich vykvétají vstavače mužský i bezový, kruštík širolistý, pětiprstka žežulník a místy velmi hojný vemeník dvoulist ... (více)
0%
Kavárna U Kašny

Kavárna U Kašny

Malá, útulná kavárna v srdci Mohelnice nabízí mnoho variant prvotřídní kávy, křupavé panini, osvěžující zmrzliny a vlastní cukrářské výrobky.  
Vzdálenost: 820 m
Zámecká restaurace

Zámecká restaurace

Restaurace rodinného typu s více jak patnáctiletou tradicí stojí v těsné blízkosti úsovského zámku.Nabízí denní menu, jídla na objednávku a úsovské speciality. Restaurace vedle běžných restauračních služeb umožňuje dle přá ... (více)
Vzdálenost: 6.51 km
Restaurace Bozeňov

Restaurace Bozeňov

Restaurace Bozeňov v oblíbené rekreační oblasti. Letovisko nabízí velký počet kulturních i sportovních aktivit, v letním období patří k největším magnetům dvě přehradní nádrže.Nekuřácká restaurace s kapacitou 80 míst a d ... (více)
Vzdálenost: 9.50 km
U Barona Prášila

U Barona Prášila

Celodenní stravování - výběr ze tří druhů hotových jídel, minutková jídlana objednávku rozvoz menu dle výběru.Výběr z několika druhů piv a široká nabídka alkoholických nápojůnecelých 200m od vlakového nádraží, vnitřní ... (více)
Vzdálenost: 10.91 km
Restaurace CLUB

Restaurace CLUB

Naše restaurace vás na první pohled zaujme moderním designem interiéru, který díky své členitosti poskytuje návštěvníkům pocit soukromí, ale zároveň je udržuje v bezprostředním kontaktu s ostatními hosty.U nás najdete typické p ... (více)
Vzdálenost: 11.86 km
Počasí
16.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS