Pramen v Jeseníkách

Předchozí | Dalšístrana / 4 0-18 z 57 cílů
Český pomník

Český pomník

Pomník vystavěný českými vlastenci uvozuje vstup na lázeňskou promenádu.V roce 1867 přišel vysloužilý císařský královský nadporučík a velký vlastenec Jan Ripper s myšlenkou postavení důstojného českého pomníku s českým ... (více)
Pramen Anna

Pramen Anna

Obnovený pramen v blízkosti kdysi oblíbeného mléčného baru, poskládaný v roce 1874 z lomového kamene a zpevněn maltou.
Turistický pramen

Turistický pramen

Kdysi velkolepý pramen vystavěný místním turistickým spolkem MSSGV, původně pojmenovaný podle majitele hotelu Krone Wolfa.
Pramen Kamenice

Pramen Kamenice

Nenápadný, ale vydatný pramen ukrytý na stinném místě v blízkosti frekventované turistické cesty.
Rumunský pramen

Rumunský pramen

Kdysi jeden z nejskvostnějších mramorových mohyl v okolí lázní vystavěný rumunským králem Karlem I., který se v lázních léčil v roce 1888.
Večerní pramen

Večerní pramen

Originálně řešený pramen původně věnovaný Priessnitzovi, později doktoru Hosanovi, který na Gräfenberku dvacet let působil.
Pramen Lórien

Pramen Lórien

Menší pramen při cestě z Čertových kamenů na Zlatý Chlum.Pramen je vyhotoven z nasucho uložených kamenů a má půlkruhový tvar. V roce 2002 byla na blízký strom připevněna dřevěná deska s nápisem Pramen Lórien. Tento vodní zd ... (více)
Bezručův pramen

Bezručův pramen

Pramen věnovaný Prusy Priessnitzovi k ocenění nejvyšším civilním vyznamenáním v monarchii. V roce 1961 byl pramen přejmenován po básníku Petru Bezručovi.
Pramen Pokroku

Pramen Pokroku

Poslední pramen na tzv. Německé stezce hlásající jednu z nadějných myšlenek neklidné doby revolučního roku 1848.
Pramen Svornosti

Pramen Svornosti

Pramen byl postaven v roce 1848 s dalšími pěti vodními zdroji na takzvané Německé stezce. Tu nechal vybudovat dlouholetý pacient Wilhelm von Caracciolo jako vděk za úspěšnou léčbu.
Meklenburský pramen

Meklenburský pramen

Velkolepý mramorový pomník navržený Janem Ripperem a věnovaný vévodou Friedrichem Mecklenburgem na počet horníkům na Gräfenberku.
Smrkový a Vilémův pramen

Smrkový a Vilémův pramen

Jedny z nejstarších pramenů v okolí lázní jsou vývěry tzv. Priessnitzova potoka, které vznikly na popud bohatého návštěvníka lázní, patrně barona Miklóse Wesselényiho.
Domácí pramen

Domácí pramen

Pramen vystavěný lázeňskými hosty na budově Hrad.Domácí pramen spatřil světlo světa v roce 1843, tedy ještě za života zakladatele lázní, a zachoval se až na nepatrné detaily v prapůvodní podobě. Voda vytékala z bronzové hlav ... (více)
Finský pramen

Finský pramen

Pramen byl postaven finským zemským kancléřem Adolfem Lindenbergem. V roce 2002 byl prvním pramenem, jehož rekonstrukcí započala cílená obnova památek v okolí lázní.
Čeňkův pramen

Čeňkův pramen

Vydatný a dobře udržovaný pramen, věnovaný synu Vincenze Priessnitze - Čeňkovi.
Předchozí | Dalšístrana / 4 0-18 z 57 cílů
Počasí
1.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS